SOCIAL MEDIA
Daria Rybicka - dietoporady | amarantus
33
post-template-default,single,single-post,postid-33,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_from_right,qode-content-sidebar-responsive,transparent_content,columns-3,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

amarantus

 

Amarantus to produkt, który w ostatnim czasie stał się popularny i modny.

Sprawdź dlaczego warto go jeść.

Amarantus to produkt, który w ostatnim czasie stał się popularny i modny. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ posiada doskonały skład.

Jeszcze kilka lat temu amarantus można było znaleźć tylko w sklepach ze zdrową żywnością. Obecnie znajdziecie go w każdym większym supermarkecie. Dzięki większej dostępności ma bardziej przystępną cenę.

Amarantus nie zawiera glutenu więc doskonale sprawdza się w diecie osób chorych na celiakię, posiadających alergię, czy nietolerancję pokarmową. Można go również podawać małym dzieciom.

Występuje w formie ziaren, poppingu – forma ekspandowana, płatków czy oleju tłoczonego na zimno. Jest to produkt stosunkowo drogi dlatego zachęcam do używania go jako dodatek do posiłków. Bardzo wygodny jest np. amarantus ekspandowany, który gotowy jest od razu do zjedzenia.

Można dodać go do jogurtu, sałatki np. owocowej, czy jako dodatek do domowego musli. Dobrze sprawdzi się w połączeniu z innymi składnikami potrawy – dodatek do pulpetów, placuszków, ciast i ciasteczek oraz sałatek.

 

dietoporady-daria-rybicka-amarantus-00001dietoporady-daria-rybicka-amarantus-00002

Dajcie znać jeśli macie jakieś pytania 🙂

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis dajcie mi znać w komentarzu lub klikajcie tutaj

Podziel się informacjami ze znajomymi – Udostępnij link na swoim FB 🙂

Materiał przygotowany dla Mammazine

Cały tekst znajdziesz TUTAJ

#zdrowe żywienie#odżywianie#amarantus#dieta#

1Comment

Post A Comment