SOCIAL MEDIA
Daria Rybicka - dietoporady | Idealna sesja ciążowa – porady fotografa
2276
post-template-default,single,single-post,postid-2276,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_from_right,qode-content-sidebar-responsive,transparent_content,columns-3,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

Idealna sesja ciążowa – porady fotografa

Przy okazji wybierania zdjęć do wydrukowania, wróciłam pamięcią do naszej sesji ciążowej. Zdjęcia są piękne więc po prostu muszę je Wam pokazać. A przy okazji poprosiłam Agnieszkę z teamu fotograficznego 5czwartych , aby opowiedziała Wam, na co zwrócić uwagę decydując się na sesję ciążową. 

O tym, że warto mieć takie zdjęcia nie muszę nikogo przekonywać. Jakiś czas temu pisałam o tym TUTAJ. Ja mam to szczęście, że od czasu naszego ślubu, przyjaźnimy się z Agnieszką i Marcinem. To właśnie Oni zachowują w kadrach wszystkie ważne dla nas chwile. Ślub, sesja na Majorce, ukochana sesja trawie. Musicie też zobaczyć sesję rodzinną TUTAJ Przywoływaliśmy wtedy wiosnę. W sumie to też trochę sesja brzuszkowa 😉 <byłam na niej w jakimś 4 miesiącu ciąży>

Zdjęcia z okresu ciąży z Julkiem zobaczycie TUTAJ. O rety i jeszcze zapomniałam o “pączkowaniu”  Koniecznie zobaczcie ten FILM! Robiliśmy zdjęcia cyklicznie, uwieczniając jak rośnie mi brzuch 😉 Na pączki po tej sesji długo nie mogłam patrzeć.

Sporo tego, tyle emocji i wspomnień!

A niżej zdjęcia z Kubusiem w brzuchu i wskazówki Agnieszki.

 

Idealna sesja ciążowa – wskazówki fotografa

Nie czekaj z sesją na “ostatnią chwilę”
Najlepszy okres na robienie zdjęć ciążowych to 6-7 miesiąc. Brzuszek jest już pięknie zaokrąglony. Im bliżej terminu porodu, tym większe prawdopodobieństwo puchnięcia (stopy, dłonie) i złego samopoczucia.

Daria: ja jeszcze dodam tylko od siebie, że absolutnie się z tym zgadzam. Przyznam, że dużo fajniej ze sobą czułam się w 1 ciąży (zdjęcia TUTAJ i TUTAJ). Warto pamiętać, że w przypadku 2 i kolejnej ciąży ciało zmienia się nieco szybciej 😉 

 

daria rybicka dietetyk

Podkreśl ubraniem swoje atuty.

Wiele przyszłych mam traci nieco swoją pewność siebie. Ciało się zmienia- często nie jesteśmy w stanie tego zaakceptować. Ubranie na sesję powinno być wygodne i podkreślać naszą sylwetkę. Bardzo dobrze sprawdzają się odcięte pod biustem sukienki (podkreślamy wtedy najwęższą część naszego ciała i eksponujemy brzuszek) ale również zwykłe t-shirty z rozciągliwej dzianiny  lub po prostu koszula związana na supeł.

Daria: warto wcześniej zaplanować strój. Ja oczywiście robiłam to na ostatnią chwilę i w sklepach nic nie udało mi się znaleźć. Na szczęście z ratunkiem przyszła siostra 😉  Dzięki Aneta.

 

daria rybicka dietetyk

 

Miejsce na sesję

Powinno być bardzo indywidualnie dobrane do naszej osobowości. W miejscach typu park miejski możemy napotkać na tzw. “gapiów”, którzy niezbyt sprzyjają intymnej atmosferze. Z kolei klimaty łąkowo-leśne mogą obfitować w komary i muszki- warto zaopatrzyć się w preparaty, które odstraszą owady.  Intymnej atmosferze bardzo sprzyja nasze naturalne otoczenie, czyli nasze mieszkanie.

 

daria rybicka dietetykdaria rybicka dietetyk

 

daria rybicka dietetyk

 

Makijaż

Warto zainwestować w profesjonalny makijaż i fryzurę. To może pomóc nam poczuć się pewniej i tym samym bardziej otworzyć się przed obiektywem. Doświadczona wizażystka sprytnie ukryje wszelkie nasze mankamenty urody, pięknie wymodeluje owal twarzy, podkreśli nasze atuty.

Daria: na dotychczasowe zdjęcia (poza ślubem) malowałam się sama. Jeżeli będę miała okazję robić kolejną sesję zdecydowanie skorzystam z pomocy wizażystki. Myślę, że (szczególnie w okresie ciąży) piękny makijaż może dodać +100% do dobrego samopoczucia. 

 

daria rybicka dietetyk

Fotograf

Oczywiście bardzo ważne jest aby podobało Ci się portfolio wybranego fotografa. Styl jego pracy musi odzwierciedlać nasze potrzeby. Fotograf, który ma w swoim portfolio naturalne, niepozowane, lifestylowe kadry raczej nie zaproponuje nam zaaranżowanej w kwiatuszki i kolorowe tła przestrzeni studyjnej.

Druga istotna sprawa- porozmawiać z fotografem przynajmniej przez telefon/skype. Powinniśmy czuć do tej osoby sympatię, zaufanie, “nadawać na podobnych falach”. To zagwarantuje nam, że będziemy się przy tej osobie czuć dobrze, bezpiecznie, naturalnie.

Daria: to dla mnie najważniejszy punkt. Pamiętam, że Agnieszka robiła te zdjęcia w momencie, kiedy nie byłam w najlepszej formie. To, że się przyjaźnimy dawało mi ogromne poczucie bezpieczeństwa. Wiedziałam, że nawet jeżeli niekorzystnie wyjdę na zdjęciu, to Agnieszka tak wykorzysta moment, że i tak będzie fajnie. Ostatnio gdzieś przeczytałam, że na zdjęciach wyglądamy tak, jak myśli o nas fotograf 😉 Dzięki Kochana za wszystkie Twoje kadry 😉 

Zdecydowanie polecam poznać trochę fotografa. Pozwoli to z większym luzem podejść do tematu.

 

daria rybicka dietetyk

 

Gadżety na sesję

Macie już kupione pierwsze buciki? A może zdjęcie USG? Jeśli zależy Wam na zdjęciach z tego typu gadżetami, koniecznie zabierzcie je na sesję.

Daria: na rodzinną sesję brzuszkową zabraliśmy ukochane traktory Julka. To był strzał w dziesiątkę. Dzięki temu udało się Go zaangażować w robienie zdjęć. Jeździł mi po brzuchu albo Jarkowi po głowie, co dało fajny efekt. 

 

daria rybicka dietetyk

 

Co zabrać na sesję

Dobrze mieć ze sobą: picie, jakąś przekąskę, chusteczki suche i mokre, lusterko, puder, pomadkę do poprawienia makijażu, grzebień (zwłaszcza przy wietrznej pogodzie!)

 

daria rybicka dietetyk

 

Daria: jeżeli macie już 1 dziecko to zdecydowanie polecam Wam wspólną, rodzinną sesję ciążową. Daje to pozytywną energię i moim zdaniem jest to dużo łatwiejsze niż samodzielne pozowanie do zdjęć 😉 W naturalny sposób rodzice angażują się w zabawę z dzieckiem, a wtedy fajne zdjęcia robią się same 😉 

 

daria rybicka dietetyk

Zdjęcia : Agnieszka i Marcin

5czwartych

Aga

No Comments

Post A Comment